775 435 837 eva.komkova@gmail.com
next prev

„Jenom vlastním tělem dokazuješ, jakou máš pevnou vůli
a co pro sebe dokážeš udělat!

Specializace: fyzioterapeutické cvičení, diagnostika hybného systému, zdravotní cvičení

Pravidelné cvičení

Chcete být zdraví, štíhlí, vitální a pohybliví? Pak byste se měli pravidelně hýbat. Pravidelné cvičení pomáhá odbourávat stres, způsobuje dobrou náladu, udržuje vás ve fyzické a duševní kondici. 

 

S přibývajícím množstvím civilizačních vymožeností neustále přibýváme na váze, málo se pohybujeme a infarkty se stávají reálným nebezpečím i pro stále mladší lidi. I na krátké vzdálenosti jezdíme autem nebo MHD místo toho, abychom se prošli. Kancelářská práce a sedavá zamětnání nám způsobují bolesti zad, migrény, oteklé nohy a stále více kilogramů.

 

Pravidelné cvičení může znamenat prevenci mnoha civilizačních chorob. Fyzická aktivita posiluje kardiovaskulární systém a imunitu, působí jako prevence proti cukrovce a osteoporóze. Endorfiny vyplavované během pohybu zlepšují náladu a fungují proti depresi.  

Sport je vhodný v každém věku. Měli byste si však pečlivě vybrat takový druh, který vám místo kýžené kondice nepřivodí nějaké zranění. Zpočátku se nepouštějte do ničeho složitého. Mírná, ale pravidelná aktivita je pro náš organismus zdravější než nárazové cvičení dvakrát týdně.

 

Za nejzdravější formy pohybu, vhodné v každém věku, je považována chůze, plavání a jízda na kole. Pokud máte zdarvotní problémy, je dobré se nejprve poradit se svým lékařem nebo fyzioterapeutem. Se stanovením cvičebního plánu vám také může pomoci odborník.

Jak zlepšit svůj životní styl?

Redukce hmotnosti

Hubnout by chtěl každý. Pokud však chcete zhubnout a váhu si udržet, jsou pro vás nezbytné dvě věci: vyvážený jídelníček a pravidelný pohyb. S tím vším vám může trenér fitness Praha Eva Komková pomoci. Sesta...


Více

Pravidelné cvičení

Chcete být zdraví, štíhlí, vitální a pohybliví? Pak byste se měli pravidelně hýbat. Pravidelné cvičení pomáhá odbourávat stres, způsobuje dobrou náladu, udržuje vás ve fyzické a duševní kondici.   ...


Více

Fyzioterapie, základ zdraví

Fyzioterapie a zdravý pohyb, to jsou dva základy nezbytné k úspěchu, pokud řešíte problémy s dysbalancí vašeho pohybového aparátu. Stejně tak, jako se liší naše těla, je pro každého z nás ideální druh pohybu...


Více

Objednávka

Jméno a příjmení:

Telefon:

Váš požadavek:
O jakou službu máte zájem?:

E-mail:

Preferovaný způsob kontaktování: